VISEGRÁD ANIMATION FÓRUM NA ANIFILMU 2014

Visegrád Animation Fórum proběhne na Anifilmu 2014 a začalo přijímat projekty do soutěže námětů krátkých filmů a TV seriálů z našeho regionu.

The TV serial project Pavúci (Websters) by Kata Kerekes won the VAF TV serial pitching on the VAF 2013

The TV serial project Pavúci (Websters) by Kata Kerekes won the VAF TV serial pitching on the VAF 2013

Obě soutěže námětů krátkometrážních filmů a TV seriálů vyhlašuje Asociace Animovaného filmu v rámci programu industry sekce Visegrád Animation Fóra, které se koná na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm Třeboň (6.-8. května 2014). Autoři vybraných 8 kraťasů a 6 středoevropských TV seriálů budou moct prezentovat své náměty formou veřejného pitching fóra ve dvou kategoriích za účasti mezinárodních profesionálů, producentů, TV comission editorů a samotných filmařů na Visegrád Animation Fóru. Každý účastnící se projekt může být zastoupen producentem a jedním z autorů.

V kategorii krátkého filmu je soutěž dotovaná cenou na další vývoj projektu v hodnotě 2 tisíc euro.

Svůj námět krátkého filmu nebo TV SERIÁLU můžete přihlásit vyplněním formuláře na adrese: https://vp.eventival.eu/anifilm/2014

Zájemci se musí nejdříve registrovat do systému Eventivalu, pročíst si podmínky a posléze se registrovat prostřednictvím online formuláře podle uvedených podmínek.

Uzávěrka přihlášek je 2. března 2014

Podmínky přihlášení námětu krátkého filmu

– Visegrád Animation Fórum přijímání pouze projekty plánovaných filmů, které nepřesáhnou svou metráží 20 minut.
– Alespoň 50 procent uvažovaného filmu musí být provedeno technikou animovaného filmu či formou multimediálního audiovizuálního díla, které klade důraz na grafickou stránku.
– Projekt musí být zastoupen na VAF tvůrcem i producentem, který bude s to jej představit na pitching foru před případnými profesionály a partnery.
– Za přihlášení projektu se neplatí žádný poplatek
– K přihlášení projektu musíte přiložit:
– logline
– synopse (250 slov max)
– treatment + režisérská explikace, realistický odhad rozpočtu (500 slov max)
– Příklady vizuálního a grafického stylu
– Stručný životopis režiséra (50 slov)
– info about the production company and contacts (50 slov)

Podmínky přihlášení námětu televizního seriálu

– Visegrád Animation Fórum přijímání pouze projekty plánovaných TV seriálů či pilotů, jejichž epizody dosahují standartní délky obvyklé v rámci televizního vysílání.
– Alespoň 50 procent plánovaného TV seriálu musí být provedeno technikou animovaného filmu či formou multimediálního audiovizuálního díla, které klade důraz na grafickou stránku.
– Projekt musí být zastoupen na VAF tvůrcem i producentem, který bude s to jej představit na pitching foru před případnými profesionály a partnery.
– Za přihlášení projektu se neplatí žádný poplatek.
– K přihlášení projektu musíte přiložit:
– logline
– Popis hlavní dějové linie a poetiky (250 slov max)
treatment + specifikace cílové skupiny, uvedení počtu epizod, realistický odhad rozpočtu a představa o možném development plánu (500 slov max)
– Příklady vizuálního stylu seriálu a především hlavních postav
– Stručný životopis režiséra (50 slov)
– Představení produkční společnosti (studia) a TV partnera + kontakt (50 slov)

DETAILY O SAMOTNÉM PITCHINGU

Účastníci pitchingu dostanou možnost účastnit se celého třídenního programu Visegrád Animation Fóra, jehož součástí budou i speciální přípravné workshopy věnované psaní scénáře, developmentu a prezentace projektu na mezinárodní scéně pod vedením mezinárodních profesionálů. VAF dále nabídne prezentace studií a profesionálů z našeho regionu, koprodukční debaty a program zaměřený na setkání našich škol a talentů. Výsledný pitching proběhne poslední den VAF, každý z účastnících se týmů dostane 10 minut k tomu, aby představil svůj projekt před porotou a publikem. Visegrad Animation Fórum bude hradit účastníkům pitchingu ubytování na 3 noci v době konání VAF.

Pro další informace kontaktujte:

Asociace animovaného filmu

Heřmanova 3

170 00, Praha 7 Holešovice

Czech Republic

email: info@asaf.cz

www.asaf.cz

LOGO-VAF

30.01.2014